Informacje

Wiosenne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie |#LPU24.pl

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii informuje, że w przyszłym tygodniu na terenie Lubelszczyzny planowana jest wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Zrzuty szczepionki mają potrwać od 8 do 12 kwietnia, w tym czasie zaleca się szczególną ostrożność zwłaszcza właścicielom psów i kotów. Dawkę szczepionki ma stanowić około 3-centymetrowy blister z płynem, zatopiony w przynęcie o intensywnym zapachu. Materiały te będą zrzucane na kompleksy leśne, pola i łąki. Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, szczepionki nie powinno się dotykać, a w razie wystąpienia takiego faktu należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Przed kontaktem ze szczepionką należy również chronić zwierzęta domowe, gdyby do takiego kontaktu doszło, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Akcja ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się wścieklizny, choroby niebezpiecznej zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi. Termin zrzucania szczepionek może ulec zmianie ze względu na ewentualne niekorzystne warunki atmosferyczne.

fot. ilustracyjna

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button