InformacjeMiasto Puławy

Ostatnia Sesja RM – podziękowania i refleksje |#LPU24.pl

Po pięciu i pół roku intensywnej pracy, Rada Miasta Puławy zakończyła 8. kadencję. Ostatnia sesja, będąca swoistym podsumowaniem tych lat, była momentem refleksji nad osiągnięciami, wyzwaniami oraz przyszłością miasta.

Zanim radni pożegnali się z urzędem uchwalili jeszcze zmiany dotyczące m.in. finansowania remontów dwóch puławskich kościołów we Włostowicach i na tzw. Górce – obie inwestycje są współfinansowane ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Po serii podziękowań zapytaliśmy, co niektórzy z radnych zapamiętali dobrze, a o czym chcieliby jak najszybciej zapomnieć po kończącej się kadencji. Pod koniec sesji głos zabrała także przedstawicielka mieszkańców.

W swoich wypowiedziach radni wskazywali na wydarzenia takie jak pandemia czy wojna na Ukrainie, które w dużej mierze zdeterminowały naszą rzeczywistość i w znacznym stopniu wpłynęły także na prace Rady. Wspominano także o wielogodzinnych komisjach i sesjach, podczas których niejednokrotnie dochodziło do ostrych dyskusji.

Pomimo tych trudności, radni wyrazili nadzieję na kontynuację rozwoju miasta w kolejnej kadencji. Podkreślili również, że sukces Puław jest uzależniony od porozumienia – czy tak będzie przekonamy się już niebawem. Pierwsze sesje nowej kadencji zarówno dla Rady Miasta jak i Rady Powiatu zaplanowano 7 maja.

Autor: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button