InformacjeMiasto Puławy

Azoty podsumowały 2023 rok |#LPU24.pl

Niekorzystna struktura makroekonomiczna, niski popyt na produkty wytwarzane przez Grupę Azoty czy spadek notowań na europejskim rynku gazu – to jedne z ważniejszych czynników oddziałujących na Grupę Azoty w minionym roku. Spółka podsumowała swoje wyniki finansowe z czwartego kwartału oraz całego 2023 roku.

Jeśli chodzi o wynik Grupy Azoty Puławy, to przychody w 2023 roku kształtowały się na poziomie 4 miliardów 400 milionów złotych, to znaczny spadek w porównaniu z 2022 rokiem. Wtedy puławskie Azoty odnotowały przychody na poziomie 8 miliardów 899 milionów złotych. Wynik netto puławskiej spółki za ubiegły rok niestety jest “na minusie”, strata wynosi 622 miliony złotych.

Najważniejsze cele Zarządu Azotów na najbliższy okres to opracowanie i uruchomienie planu działań naprawczych, osiągnięcie porozumienia z instytucjami finansowymi czy znalezienie dodatkowego kapitału dla Grupy.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. PiS PO jedno zło. Jedni robili co chcieli, doprowadzając do kiepskiego stanu Z.A. Puławy. Drudzy, żeby zrobić im na złość, pogarszają wyniki i medialny szum robią, aby tamtych jak najbardziej przedstawić w złym świetle. Popisowa papka dla gawiedzi. Ludzie obudźcie się, bo przez tych durni w rządzie, niedługo nie będziemy mieli nic, co polskie. Dlaczego dalej ufacie i głosujecie na jednych i tych samych? Nie widzicie, co oni robią z Państwem Polskim? Kosztem obywateli, pracowników Z.A. Puławy? W imię własnych rozgrywek partyjnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button