Informacje

Zbliża się kwalifikacja wojskowa

Od 9 sierpnia na terenie województwa lubelskiego przeprowadzana będzie kwalifikacja wojskowa. Jej planowany okres dla młodych mieszkańców Puław rozpocznie się 30 września, zakończy zaś 12 października. Komisja oceniająca przydatność do służby wojskowej będzie pracować przy ul. Kołłątaja 32 w Puławach.

Kwalifikacja wojskowa jest obowiązkowa dla mężczyzn z rocznika 2002, jak również urodzonych w latach 1997-2001, którzy dotychczas nie dopełnili obowiązku stawiennictwa na komisji. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają również niektóre kobiety w wieku 19-24 lat z racji swojego wykształcenia np. medycznego czy psychologicznego. Na komisję mogą stanąć również ochotnicy, którzy są już pełnoletni, lecz nie ukończyli 24. roku życia.

Osoby, dla których kwalifikacja wojskowa jest w tym roku obowiązkiem, otrzymają pocztą wezwanie z wyznaczoną datą i godziną komisji. W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących tej sprawy puławianie mogą kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności miasta Puławy pod nr tel. 81 458-61-90.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button