Informacje

Badania profilaktyczne dla osób po 40-stce

1 lipca ruszył program “Profilaktyka 40 plus”, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych u osób po 40. roku życia.

Każdy Polak w tej grupie wiekowej otrzyma darmowy pakiet badań. Wystarczy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta i odpowiedzieć na kilka pytań zamieszczonych w ankiecie. Na pytania można odpowiedzieć także dzwoniąc na infolinię Domowej Opieki Medycznej pod numer 22 735 39 53 w godzinach od 8:00 do 18:00. Otrzymamy wtedy skierowanie na badania, które można wykonać w dowolnej placówce realizującej ten program.

W Puławach badania z programu profilaktycznego można wykonać w punkcie pobrań Diagnostyka przy ul. Wojska Polskiego. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w pakiecie mogą wykonać m.in. morfologię, stężenie cholesterolu i glukozy, poziom kreatyniny, badanie ogólne moczu czy próby wątrobowe, dla mężczyzn dodatkowo przewidziano badanie prostaty. Oprócz tego pielęgniarka sprawdzi pomiar ciśnienia, obliczy wskaźnik masy ciała i oceni miarowość rytmu serca. Warto skorzystać z darmowych badań nawet, kiedy czujemy się dobrze. Nie zawsze choroba daje silne objawy, a im wcześniej zostanie wykryta, tym skuteczniej można się leczyć.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button