InformacjeMiasto Puławy

Lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w ZSO nr 2 |#LPU24.pl

W dzisiejszych czasach, gdy umiejętność prowadzenia pojazdu staje się coraz bardziej niezbędna, a zdobycie prawa jazdy jest ważnym krokiem w życiu wielu młodych osób, kluczowa jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

Jedną z takich edukacyjnych inicjatyw jest lekcja, którą poprowadzili instruktorzy jednej ze szkół nauki jazdy. Jednym z wielu tematów tej lekcji było zastosowanie pasów oraz ich prawidłowe funkcjonowanie. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć, jak zachowuje się ludzkie ciało podczas gwałtownego hamowania i jak istotne jest stosowanie pasów bezpieczeństwa.

– Ważne, aby młodzież dowiedziała się, jak istotnym elementem w ruchu drogowym jest bezpieczeństwo – mówi wicedyrektor ZSO nr 2 w Puławach Anna Błażejewska. Podkreśliła, że tego rodzaju spotkania odbywają się cyklicznie dla młodzieży z klas trzecich.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się także o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wiedza ta jest niezwykle istotna dla wszystkich kierowców, zapewnia solidne podstawy do bezpiecznego poruszania się na drogach.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button