InformacjeSport

Wisła Puławy wciąż niepokonana [VIDEO, SKRÓT]

Piłkarze Wisły Puławy odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach trzecioligowych obecnego sezonu. Bohaterem puławskiego klubu był w tym meczu Łukasz Kacprzycki.

Na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach piłkarze Wisły podejmowali graczy Lewarta Lubartów. Gospodarze przeważali od początku spotkania, świetną okazję do strzelenia bramki w 10. minucie meczu miał m.in. Emil Drozdowicz. To właśnie ten zawodnik w 31. minucie wywalczył dla Wisły rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał Łukasz Kacprzycki i w ten sposób puławianie objęli prowadzenie. Doliczony czas pierwszej połowy obfitował w błędy defensywy obu zespołów. Najpierw gracze Wisły dali sobie wbić wyrównującego gola po trafieniu Nowaka, a zaledwie kilkadziesiąt sekund później niefrasobliwość obrońców Lewarta wykorzystał Kacprzycki. Do przerwy Wisła prowadziła więc 2:1.

W 56. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny. Tym razem w polu karnym rywala faulowany był sam Kacprzycki. To on był również egzekutorem kolejnej skutecznej „jedenastki”. W ten sposób popularny „Mały” już po raz drugi w tym sezonie ustrzelił hat-tricka. Gracze z Lubartowa nie zamierzali jednak tak łatwo składać broni. W 72. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do puławskiej bramki strzałem głową skierował Zbiciak. W doliczonym czasie gry mało brakowało, aby Tomasz Zając strzelił czwartą bramkę dla Wisły. Piłka jednak o centymetry minęła bramkę Lewarta.

Wisła Puławy – Lewart Lubartów 3:2 (2:1)
Bramki: Łukasz Kacprzycki 31 (karny), 44, 56 (karny) – Konrad Nowak 40, Bartosz Zbiciak 72

Wisła: Kołotyło – Kuban, Pielach, Cyfert (58 Kiczuk), Cheba (75 Brągiel), Skałecki, Bartosiak (58 Zając), Kacprzycki, K. Puton, Drozdowicz (58 W. Puton), Paluchowski.

Następny mecz piłkarze Wisły rozegrają w Tarnobrzegu z miejscową Siarką, początek w sobotę 5 września o godz. 17.