Miasto Puławy

O Błękitną Wstęgę Wisły – ruszają zapisy |#LPU24.pl

Jednym z elementów obchodów święta 3 maja w Puławach w tym roku będzie kolejna edycja Ogólnopolskich Biegów “O Błękitną Wstęgę Wisły”. Organizator wydarzenia, czyli Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej poinformował o rozpoczęciu zapisów osób chętnych do aktywnego uczestnictwa.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, zaplanowano biegi masowe 5 i 10-kilometrowe, przewidziano są także trasy dla dzieci i młodzieży od 150 do 1400 metrów. Trasy biegów długich będą prowadzić przez ulice wokół stadionu oraz las miejski. Na krótszych dystansach od 150 do 1400 metrów zaprezentują się dzieci i młodzież. Impreza rozpocznie się właśnie rywalizacją młodych biegaczy od godz. 10:00, zaś start zawodników na dystansach długich zaplanowano około południa.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu, jak również uczczenie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szczegółowe informacje o zapisach na biegi w poszczególnych kategoriach można znaleźć na stronie Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej ptkkf.pulawy.pl. Portal LPU24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button