InformacjeMiasto Puławy

Uczeń Czartorycha z dużym sukcesem

Uczeń I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach Jakub Grudzień może się pochwalić dużym sukcesem. Tegoroczny maturzysta zajął pierwsze miejsce w zmaganiach 47. Olimpiady Historycznej w okręgu lubelskim. Kuba otrzymał zaproszenie na kwietniowy ogólnopolski finał, który odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

Tegoroczna olimpiada składała się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Ze względu na stan epidemii uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy historycznej dzięki aplikacji Microsoft Teams. Część pisemna egzaminu odbywała się 9 stycznia, zaś część ustna w dniach 15-16 stycznia. Warto wspomnieć, że w tej pierwszej Jakub zgromadził maksymalną liczbę punktów. Uczeń puławskiego „Czartorycha” łącznie zgromadził ich aż 90 i wraz z dwoma uczennicami z Lublina zajął pierwsze miejsce.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat wychowankowie I LO aż jedenastokrotnie zdobywali podium w olimpiadach wiedzowych z dziedziny historii. Obecny sukces Kuby jest więc kontynuacją tej tradycji.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Widać, że Autor wiadomości nie brał udziału w olimpiadzie. “…wraz z dwoma uczennicami…” – poniewaz uczennice są dwie a nie dwa, to będzie raczej z dwiema.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button