InformacjeLPU24

Awaria zasilania w Zakładach Azotowych – produkcja zatrzymana: AKTUALIZACJA sytuacja wraca do normy

W niedzielę ok. godz. 6.10 nastąpiła poważna awaria zasilania elektrycznego w puławskich Azotach. W wyniku nierozpoznanej jeszcze przyczyny doszło do zwarcia w polu sprzęgłowym 30 kV. Zatrzymały się prawie wszystkie instalacje.

W ruchu pozostały elektrociepłownia i tlenownia. Jak poinformował nas rzecznik prasowy Grupy Azoty Puławy S.A. Paweł Wójcik zatrzymanie instalacji z powodu braku zasilania uruchomiło wszystkie możliwe zabezpieczenia i procedury, które powinny zadziałać w takich okolicznościach. Ok 8.45 przywrócono już pracę transformatorów i sukcesywnie przywracane są do pracy kolejne instalacje w firmie. Już teraz wiadomo, że powstała w niedzielny poranek awaria spowoduje spore straty finansowe, ponieważ konieczność ponownego rozruchu instalacji niesie za sobą dodatkowe koszty. Na szczęście jednak nie ma zagrożenia dla pracujących w Grupie Azoty Puławy S.A. ludzi a także mieszkańców miasta.

AKTUALIZACJA:
Jak informują służby prasowe Grupy Azoty Puławy S.A. sytuacja została opanowana, instalacje funkcjonują. Rozpoczęto proces wyjaśniania przyczyn tej poważnej awarii zasilania.

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Jamniczek z SAKiem napili się “soku” Śliwkowego i nagle huk , stuk i błysk i wszystko jebudu i ZA Puławy do rozmontowania tak jak kazał wujaszek Wania.

  2. Cytat “doszło do zwarcia w polu sprzęgłowym o mocy 30 kV” czy “dziennikarz” piszący te bzdury zdaje sobie z tego sprawę czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button