InformacjePowiat Puławski

Powiat Puławski zbiera dary dla uchodźców

Starostwo Powiatowe ogłosiło zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. W samym starostwie dary można zostawiać w przygotowanym do tego miejscu przed schodami prowadzącymi do Sali Pompejańskiej. Zbiórki prowadzą także kluby wolontariackie w szkołach.

– Chcemy, tak jak inne samorządy z naszego województwa, wspomóc osoby, które przybędą do naszego kraju i będą oczekiwać pomocy – zapewnia Starosta Puławski Danuta Smaga. Jak dodała, przygotowano zbiórki, w których można ofiarować artykuły pierwszej potrzeby. Zbiórki są prowadzone przez szkolne kluby wolontariatu w puławskich szkołach, m.in. przy I Liceum im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, przy Zespole Szkół Technicznych, Zespołach Szkół nr 1, 2 i 3 w Puławach a także w szkołach w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie. Specjalne miejsce na dary dla potrzebujących przygotowane jest także w urzędzie starostwa. W tej zbiórce przyjmowane są ciepłe ubrania, koce, materace, śpiwory, trwała żywność, maskotki, środki opatrunkowe, lekarstwa – wymieniał członek Zarządu Powiatu ds. społecznych Ireneusz Rzepkowski.

Danuta Smaga – Starosta Powiatu Puławskiego, Ireneusz Rzepkowski – Członek Zarządu Powiatu Puławskiego ds. społecznych

Miejsca noclegowe zapewnione przez starostwo zostały zgłoszone do Punktów Recepcyjnych działających przy granicy z Ukrainą. Zebrane dary zostaną przekazane dla osób, które zostaną zakwaterowane w Bursie.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button