wszystkie

Michał Piros trenerem Wisły Puławy

Tylko kilkanaście dni zespół drugoligowej Wisły Puławy pozostawał bez trenera. Po zakończeniu ponad 3 letniej współpracy z Mariuszem Pawlakiem zarząd drugoligowca podjął decyzję o zatrudnieniu szkoleniowca – tym razem z Mazowsza. Klub poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.

Jak czytamy na stronie internetowej Wisły Michał Piros pomimo młodego wieku ma już 15-letnie doświadczenie trenerskie. Przez ostatnie trzy lata prowadził samodzielnie Legionovię, co prawda bez sukcesu w postaci awansu ale w każdym z sezonów ocierał się wraz z zespołem o promocje do wyższej ligi. W sezonie 2020/2021 uplasował się na 3. miejscu, a w dwóch kolejnych zakończył rozgrywki na 2. lokacie.

Statystyki trenera Michała Pirosa są imponujące, bo na 109 rozegranych spotkań 61 razy jego zespół wygrywał, 25 razy zremisował i doznał 19 porażek. Efektem jego poczynań było zdobycie 208 punktów. Nowy szkoleniowiec Wisły uczestniczył w wielu stażach trenerskich, m.in w Hannoverze 96, Dinamie Zagrzeb, Birmingham City czy AS Roma. Trener jest także specjalistą przygotowania motorycznego. Aktualnie jest uczestnikiem jednego z kursów PZPN. Michał Piros z Wisłą związał się roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

autor: P. Nowosadzki

foto: kswislapulawy.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button