InformacjeMiasto Puławy

1.Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Gruntowym MOW |#LPU24.pl

Na osadniku Zakładów Azotowych w Puławach, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Gruntowym, zorganizowane przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. To wydarzenie przyciągnęło uwagę trzech placówek: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Łomianek, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Jaworka oraz gospodarzy z Puław.

Dla uczestników tych pierwszych mistrzostw, wędkarstwo to nie tylko sport, ale także sposób na naukę cierpliwości oraz odpowiedzialności. Mistrzostwa nie tylko dostarczyły emocji, ale także stanowiły doskonałą okazję do uczenia się i wymiany doświadczeń między młodymi entuzjastami wędkarstwa.

Łukasz Pluta – MOW Puławy

Jak mówi Łukasz Pluta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach, inicjatywa zorganizowania podobnych zawo0dópojawiła się juz kilka lat temu. W tym roku doszła ona do skutku. Przedsięwzięcie udało się dzięki sponsorom. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Starostwo Powiatowe oraz Polski Związek Wędkarski Zarząd Główny. Firmy, które wsparły przedsięwzięcie, to Centrum Wędkarskie “Antek” w Puławach, Lewiatan Góra Puławska, Trimet, MatchPro, Jaxon, PolandFishing.

Łukasz Pluta podkreślił, że wędkarstwo daje możliwość wyciszenia się, oderwania od problemów i znajduje coraz większą popularność wśród wychowanków placówek resocjalizacyjno-wychowawczych.

Organizatorzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach już dzisiaj myślą o tym by zawody te stały się wydarzeniem cyklicznym, które będzie łączyć w pasji do wędkowania. Jak usłyszeliśmy, już powstają pomysły organizacyjne na przyszły rok.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button