Miasto Puławy

Walka z owadami w Puławach – czas start!

Komary, meszki i inne owady potrafią uprzykrzyć życie w czasie upalnych dni. Podobnie jak w ubiegłych latach Urząd Miasta przystępuje do akcji zwalczania owadów na terenie Puław.

Już w poniedziałek oraz wtorek w godzinach wieczornych i nocnych na miejskich terenach zielonych planowane są owadobójcze opryski. Akcja obejmie między innymi obszary zieleni obok Urzędu Miasta, Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Miejskiej, Pałacu Marynki czy miejskich szkół i przedszkoli. Odkomarzane będą również między innymi Skwer Niepodległości, Bulwar nad Wisłą, Park Solidarności i wiele innych puławskich terenów zielonych. Ich pełna lista jest wyszczególniona na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Puławscy urzędnicy zapewniają, że środki, które zostaną użyte podczas akcji, posiadają świadectwa rejestracji wydane przez Ministerstwo Zdrowia o dopuszczeniu do stosowania na terenie naszego kraju.Opryski będą wykonywane od godz. 22:00 do 4:00, jeśli tylko nie będzie opadów i dużego wiatru.

Foto ilustracyjne, Pixabay

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button