Informacjewszystkie

Puławianie robią zapasy

W ostatnich dniach mieszkańcy Puław wykazują podwyższoną aktywność zakupową. Puławianie masowo ruszyli do sklepów, by zrobić zapasy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

Z półek sklepowych zniknęły towary z długą datą ważności, takie jak: mąka, makaron, olej czy konserwy. W aptekach tworzą się kolejki, jak słyszymy, wszystko to ze względu na obawy przed brakami medykamentów. Apteki sprzedają podwyższone ilości środków przeciwbólowych. Pomimo zwiększonego popytu, sklepy oraz apteki radzą sobie z uzupełnianiem towarów na półkach.

W powiecie puławskim jak do tej pory nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Wzrasta za to świadomość mieszkańców, jeśli chodzi o unikanie większych skupisk, które mogą być źródłem dużo łatwiejszego przenoszenia się wirusa. Widać to szczególnie w autobusach komunikacji miejskiej, zwłaszcza podczas porannych kursów w stronę Zakładów Azotowych – były one słabiej obsadzone przez pasażerów niż zwykle.

W sytuacji, gdy zamknięte są placówki oświatowe, także i urzędy apelują o ograniczenie do niezbędnego minimum osobistego załatwiania spraw, zachęcają do kontaktu przez telefon bądź internet, co ma służyć ochronie zarówno interesantów jak i urzędników. Jak zawsze w sytuacjach szczególnych, a obecna niewątpliwie do nich należy, ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku.

Autorzy: M. Strzelecka, Ż. Chmielewska, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button