InformacjeMiasto Puławy

Paweł Maj zwycięzcą wyborów |#LPU24.pl

Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej opublikowała oficjalne wyniki głosowania w 2. turze na prezydenta miasta Puławy. Urzędujący prezydent Paweł Maj przez następne 5 lat będzie pełnić swój urząd.

Przypomnijmy, że w niedzielnej drugiej turze wyborów Paweł Maj mierzył się z Mariuszem Wicikiem, wspieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Zwycięstwo dotychczasowego włodarza naszego miasta nie podlegało dyskusji, Paweł Maj uzyskał większą liczbę głosów od swojego konkurenta we wszystkich 24 obwodowych komisjach wyborczych w Puławach. Na Pawła Maja zagłosowało 9 tysięcy 650 osób, podczas gdy Mariusz Wicik otrzymał 4 tysiące 533 głosy.

Triumf Pawła Maja oznacza też, że zwolni się wywalczony przez niego mandat do Rady Miasta. Powinna go objąć kolejna na liście Niezależnych Anna Szczepańska-Świszcz, która będzie jedyną reprezentantką kandydatów z komitetu Pawła Maja. Przypomnijmy, że w Radzie Miasta zasiądzie zatem 10 przedstawicieli PiS, 8 radnych z poparciem Koalicji Obywatelskiej, radny Sławomir Seredyn z Trzeciej Drogi, Ewa Wójcik, która startowała z własnego komitetu oraz wspomniana Anna Szczepańska-Świszcz.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button