Sport

Walentynkowa wygrana Azotów

Nietypową atrakcją walentynkowego wieczoru, jednak cieszącą się dużym powodzeniem, był wtorkowy mecz Azotów-Puławy z MMTS Kwidzyn.

Od początku meczu gospodarze postanowili wypracować prowadzenie i w pierwszych minutach zdobyli cztery bramki z rzędu. Lukę w obronie puławian goście znaleźli dopiero w 6. minucie. Mimo prowadzenia Azotów 8:2 kwidzynianie nie złożyli broni i do przerwy walczyli o punkty schodząc na nią z jedną bramką straty przy wyniku 12:11.

W drugiej połowie to goście zaczęli od celnego rzutu, co doprowadziło do pierwszego remisu. Niedługo później udało im się wywalczyć prowadzenie na 13:14. Azotowcy szczęśliwie nabrali wiatru w żagle i wyszli na sześciobramkowe prowadzenie, doprowadzając do wyniku 22:16. Końcowe minuty upływały na pilnowaniu wyniku. Ostatecznie kwidzynianie zbliżyli się do puławian na 3 punkty, nie zdołali jednak pokonać gospodarzy.

Azoty-Puławy – MMTS Kwidzyn 29:26 (12:11)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Jarosiewicz 9, Marciniak 6, Zivković 3, Burzak 3, Janikowski 3, Kowalczyk 1, Valles 1, Adamski 1, Przybylski 1, Fedeńczak 1, Antolak, Górski, Konieczny

Autor: A. Koter

fot: Rafał Koszyk