Miasto Puławy

Chcesz się pozbyć choinki? ZUK ją zabierze

W czwartek Zakład Usług Komunalnych organizuje kolejną zbiórkę naturalnych choinek od osób, które do tej pory jeszcze nie pozbyły się bożonarodzeniowych drzewek. Należy je pozostawić przy osiedlowych altankach śmietnikowych, zostaną one zabrane przez pracowników Zakładu. Pierwsza tego typu inicjatywa była prowadzona przez puławski ZUK w styczniu.

Jak poinformowała ta instytucja, zebrane drzewka mają trafić do kompostowni, gdzie zostaną przetworzone na środek poprawiający właściwości gleby. Proces kompostowania trwa ponad rok. W ten sposób wyrzucone po okresie bożonarodzeniowym choinki znajdują jeszcze praktyczne zastosowanie i mogą stanowić pomoc dla uprawiających ziemię w procesie użyźniania gleby.

Zakład Usług Komunalnych przypomina jednocześnie, że mieszkańcy miasta oraz gminy Puławy, którzy złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, mogą przywozić choinki również do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Dęblińskiej. Punkt działa w dni robocze od 9:00 do 17:00, jest także czynny w soboty od 8:00 do 14:00.

Foto: ZUK Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button