Sport

Zakończenie rozgrywek piłkarzy ręcznych – Azoty na 4. miejscu

Zgodnie z przewidywaniami wielu, ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020. 

Decyzja ta powoduje, że miejsca w tabeli rozgrywek według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do 12 marca zostają uznane za ostateczne. Mistrzami Polski, po raz 17 w historii, zostali zawodnicy PGE VIVE Kielce, którzy zdobyli 72 punkty. Srebrny medal przypadł szczypiornistom Orlenu Wisły Płock z 69 punktami na koncie, a brąz – drużynie NMC Górnika Zabrze, która zgromadziła 57 “oczek”. Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce, bo tuż za podium, przypadło szczypiornistom Azotów Puławy.

Zarządzający ligą uznali, że to najtrudniejsza, a zarazem najlepsza decyzja w tych warunkach. Warto dodać, że rywalizacja w przyszłym sezonie rozpocznie się w tym samym składzie, gdyż zgodnie z decyzją, żaden zespół nie zostanie zdegradowany.

Klasyfikacja końcowa PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020:

PGE VIVE Kielce

Orlen Wisła Płock

NMC Górnik Zabrze

Azoty-Puławy

Gwardia Opole

Energa MKS Kalisz

Zagłębie Lubin

Sandra SPA Pogoń Szczecin

Chrobry Głogów

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

MMTS Kwidzyn

Torus Wybrzeże Gdańsk

SPR Stal Mielec

Grupa Azoty Tarnów

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button