Miasto Puławy

Miasto informuje o dyżurach wakacyjnych w przedszkolach

Mimo, że do letnich wakacji zostało jeszcze wiele czasu, Urząd Miasta informuje już o możliwości zapisów dzieci na dyżury pełnione przez placówki przedszkolne podczas letniego wypoczynku.

Dyżur wakacyjny w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych jest organizowany dla dzieci, uczęszczających do placówek w bieżącym roku szkolnym. Z takiej opcji mogą skorzystać rodzice, którzy pracują i nie korzystają z urlopu wypoczynkowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach również dzieci, których rodzice nie spełniają tego warunku, będą mogły uczestniczyć w wakacyjnych zajęciach przedszkolnych, decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor danej placówki. Liczba miejsc przeznaczonych na dyżury wakacyjne jest ograniczona.

Zapisy na dyżur wakacyjny będą prowadzone od 8 do 31 maja, o przyjęciu dziecka decyduje data wpływu karty do placówki. Potrzebne dokumenty dostępne są w sekretariatach placówek, na ich stronach internetowych a także na witrynie Urzędu Miasta. Miejscy urzędnicy publikują również harmonogram realizowanych przez placówki dyżurów. Lista dzieci zakwalifikowanych na wakacyjne dyżury przedszkolne będzie znana na początku czerwca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button