Sukcesy młodych pływaków puławskiej Wisły

Młodzi pływacy puławskiej Wisły z sukcesem wystartowali w zawodach „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Łącznie reprezentanci naszego klubu zdobyli siedem medali.

Bezkonkurencyjny w wyścigu na 50 m stylem klasycznym okazał się Mateusz Sala. To niejedyne jego zwycięstwo. Wraz z kolegami ze sztafety mieszanej (Klaudią Deputat, Katarzyną Bocianowską, Hubertem Żaczkiem) wygrał wyścig 4×50 m stylem zmiennym. Wspomniany Hubert indywidualnie był drugi na 100 m stylem grzbietowym. Srebrny medal zdobył również Dawid Sala w wyścigu na 25 m stylem klasycznym, zajął też trzecie miejsce na 50 m „grzbietem”. Brązowe medale przypadły także Kamili Czopek (25 m stylem dowolnym) oraz Zuzannie Cywce (25 m „klasykiem”).

Warto zaznaczyć, że w zawodach brało udział blisko 500 zawodników i zawodniczek, a reprezentanci Wisły Puławy w klasyfikacji klubów zajęli wysokie, piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy!