InformacjeKońskowolaMiasto Puławy

Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych

Przypominamy, że nie tylko kierowcy, ale również piesi powinni zachowywać szczególną ostrożność będąc użytkownikami dróg publicznych.

W ostatnich dniach w Puławach i Końskowoli doszło do potrąceń osób przechodzących przez przejścia dla pieszych. Niestety jedna z nich doznała poważnych obrażeń i trafiła do szpitala.

kom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Jak informuje kom. Ewa Rejn-Kozak, kierujący hondą 80-latek na ul. Zielonej w Puławach potrącił 42-latkę na przejściu dla pieszych, kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ten sam mężczyzna dwie ulice dalej doprowadził do kolizji z 2 samochodami, tam na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji kierowcę ukarano mandatem, natomiast za spowodowanie wypadku będzie odpowiadał na podstawie przepisów kodeksu karnego, z uwagi na poważne obrażenia potrąconej kobiety.

Z kolei w Końskowoli doszło do zdarzenia, w którym 19-latek kierujący fordem potrącił 15-latka, przecodzącego po przejściu dla pieszych. Przedstawicielka Policji zaapelowała do użytkowników dróg o większą ostrożność.

Trudne warunki na drogach, jakie panują w ostatnich dniach nie wpływają dobrze na czas reakcji kierowców. Chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje dla wszystkich uczestników ruchu. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Autorzy: M. Owczarz, P. Nowosadzki

Foto: KPP Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button