InformacjeŻyrzyn

Powstanie posterunek policji w Żyrzynie

10 lat temu posterunek policji w Żyrzynie został zlikwidowany. W związku z tym obecnie komisariat w Kurowie obsługuje 4 gminy naszego powiatu – Kurów, Markuszów, Żyrzyn i Baranów. Posterunek w Żyrzynie miałby odciążyć komisariat oraz poprawić bezpieczeństwo i szybkość reakcji na terenie Żyrzyna i Baranowa.

Przed podjęciem decyzji o ewentualnym przywróceniu posterunku policji w Żyrzynie prowadzona była analiza stanu bezpieczeństwa na terenie gmin Żyrzyn i Baranów – podkreśla podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, z analizy wyciągnięto wnioski, że likwidacja posterunku w Żyrzynie wpłynęła negatywnie na czas reakcji na zgłoszone interwencje, a w konsekwencji na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też podjęto starania o przywrócenie posterunku, przy wsparciu władz Żyrzyna. Komenda Główna Policji zaakceptowała to rozwiązanie. Ma to być zupełnie nowy budynek, policjanci w Żyrzynie będą pracować w obsadzie 8-etatowej.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Posterunek ma powstać na miejscu obecnego garażu, z którego korzystają mieszkańcy budynku komunalnego. Budowa rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button