Informacje

Od marca większość obostrzeń będzie zniesiona

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedzieli zniesienie większości obostrzeń pandemicznych od marca.

Obowiązywać mają tylko zasady mające charakter czysto epidemiczny, a więc zasłanianie ust i nosa maseczką w miejscach publicznych w przestrzeni zamkniętej, a także izolacja dla osoby zakażonej i kwarantanna dla jej domowników. Oznacza to, że urzędy przejdą z dotychczasowej pracy zdalnej na stacjonarną. Nie będą też już obowiązywać limity dla osób niezaszczepionych w miejscach użyteczności publicznej, a także podczas różnego rodzaju wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Przypomnijmy, że izolacja osoby z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 to obecnie 7 dni, o ile lekarz nie zdecyduje o jej wydłużeniu. Kwarantanna domownika trwa tyle samo, co izolacja osoby zakażonej.

Jeśli liczby zakażeń będą wciąż spadać, możliwe, że już w marcu zapadną decyzje o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Przedstawiciele rządu podkreślili jednak, że jest to zależne od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button