Miasto Puławy

Forum Obywatelskie obchodziło rocznicę Sierpnia [VIDEO]

Puławskie Forum Obywatelskie zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni w 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych zorganizowało obchody. Wzorem poprzednich lat organizatorzy przypomnieli jak ważne to było dla Polaków wydarzenie.

W uroczystościach oprócz mieszkańców wzięli udział Marta Wcisło i Michał Krawczyk – posłowie Koalicji Obywatelskiej. Tradycyjnie spotkanie zamieniło się w przestrzeń wymiany myśli. Uczestnicy obchodów odnieśli się do wydarzeń sprzed czterdziestu lat w kontekście bieżącej sytuacji politycznej.

Przedsiębiorca i były wicestarosta Paweł Nakonieczny mówił m.in. o postulatach socjalnych Sierpnia `80, które jego zdaniem są dziś nieco lekceważone. Jego zdaniem, choć od tamtego czasu bardzo wiele zmieniło się w naszym kraju na lepsze, to jednak te postulaty są częściowo wciąż aktualne. Odnosząc się do dzisiejszej Solidarności Nakonieczny stwierdził, że nie chce oceniać tego związku.

Posłanka KO Marta Wcisło podkreślała w swoim wystąpieniu, że bohaterowie Sierpnia walczyli o to aby historia nie zataczała kręgu. Parlamentarzystka opozycji poruszyła kwestię wolnych mediów, sądów i wolności słowa jako takiej. Poseł KO Michał Krawczyk nazwał obecnie rządzących władzą „niedemokratyczną” odnosząc się do niedawnej sytuacji z reasumpcją głosowania w Sejmie. Poseł ostro skrytykował również TVP oraz zmiany w edukacji.

Uczestnik spotkania Cezary Kruk mówił z kolei o randze odznaczenia „Krzyż Wolności i Solidarności”. Jego zdaniem nie otrzymało go wielu zasłużonych opozycjonistów, odznaczenie jest zaś przyznawane osobom blisko związanym z obecną władzą.

Paweł Nakonieczny – były wicestarosta, przedsiębiorca, Marta Wcisło – Posłanka KO, Michał Krawczyk – Poseł KO, Cezary Kruk – uczestnik spotkania, Paweł Nakonieczny – były wicestarosta, przedsiębiorca

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button