Miasto Puławy

Festiwal Kolęd – zgłoszenia jeszcze do czwartku

Organizator 27. Festiwalu Kolęd, czyli Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, poinformował o przedłużeniu terminu zgłaszania propozycji konkursowych. Wykonawcy mogą nadsyłać zaprezentowane przez siebie kolędy i pieśni związane z tematyką Bożego Narodzenia do najbliższego czwartku do godz 11:00.

W konkursie nie ma ograniczeń wiekowych, zgłaszać można się indywidualnie, jak i w zespołach czy chórach. Propozycje swoich wykonań pieśni świątecznych należy nadsyłać poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej “Domu Chemika”. W 27. edycji Festiwalu po raz pierwszy wprowadzono kategorię zespołów ludowych, zauważając powrót do ludowego kolędowania, charakterystycznego dla bożonarodzeniowej obrzędowości.

W poprzedniej 26. edycji nadesłano rekordową liczbę blisko 700 nagrań konkursowych, nie tylko z Lubelszczyzny, ale także z innych regionów kraju. Już niebawem okaże się, czy w tym roku Festiwal Kolęd połączony z konkursem będzie cieszył się podobnym zainteresowaniem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button