InformacjeMiasto Puławy

Uchodźcy będą dłużej jeździć emkami za darmo

Osoby, które po 24 lutego przekroczyły granicę polsko-ukraińską, będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów puławską komunikacją miejską przynajmniej do końca sierpnia. Taką decyzję podjęli radni na kwietniowej sesji Rady Miasta.

Jest to kontynuacja marcowej uchwały radnych, która dawała uprawnienie do bezpłatnych przejazdów puławskimi “emkami” dla uchodźców z Ukrainy do końca maja. Zgodnie z nowym dokumentem termin ten został wydłużony do końca sierpnia. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Jej treść zakłada, że uchodźcy będą mogli nadal korzystać z usług puławskiego MZK nie tylko w granicach administracyjnych miasta, ale również na obszarze gmin, które obsługuje puławski przewoźnik.

Przypomnijmy, że od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę do Polski wjechało ponad 3 miliony uchodźców. Liczba aktualnie przebywających w naszym kraju jest jednak znacznie mniejsza, niektórzy zdecydowali się bowiem na dalszą podróż do krajów zachodniej Europy, zaś część osób, szczególnie z zachodnich rejonów Ukrainy, wróciła do swoich domów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button