Informacje

Oszuści podszywają się pod ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod tę instytucję. Ich głównym celem jest wyłudzenie danych klientów ZUS.

Jednym ze sposobów osób próbujących dokonać przestępstwa jest wysyłanie maila z domeny łudząco podobnej do adresu ZUS z informacją o błędnym logowaniu do Platformy Usług Elektronicznych i zachęcającego do otworzenia pliku w celu rzekomego odzyskania dostępu do profilu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że nigdy nie wysyła do swoich płatników podobnych plików. W zawarte w mailu pliki bądź linki nie należy więc klikać – może to być próba wyłudzenia naszych danych. Instytucja apeluje o dokładne czytanie treści wiadomości i weryfikowanie zawartych w nich informacji. Naszą szczególną czujność powinny wzbudzić informacje o rzekomych zmianach dokonanych na koncie Platformy Usług Elektronicznych

W razie wątpliwości dotyczących nadawcy otrzymanej przez nas korespondencji powinniśmy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS bądź Centrum Obsługi Telefonicznej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button