Informacje

Firma straciła przez wojnę? ZUS proponuje ulgi

Wojna w Ukrainie dotyka w różnym stopniu również Polaków. Osoby prowadzące firmy, które w związku z obecną sytuacją mają problem z opłaceniem składek na ubezpieczenia w ZUS, mogą zwrócić się o pomoc w postaci odroczenia składek lub rozłożenia ich na raty.

Takie rozwiązania mogą pomóc przedsiębiorcom w przetrwaniu trudnego okresu w działalności ich firmy.

– Przedsiębiorcy, którzy w związku z wojną w Ukrainie mają kłopot z opłaceniem bieżących składek na ubezpieczenia społeczne, powinni skontaktować się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – informuje przedstawicielka tej instytucji Małgorzata Korba. Jak dodaje, w takich sytuacjach można skorzystać z różnego rodzaju ulg np. przesunąć termin opłacenia składek, rozłożyć je na raty bądź w szczególnych przypadkach nawet je umorzyć, oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków. Należy skontaktować się w tych sprawach ze specjalistami ds. ulg i umorzeń w ZUS, numery kontaktowe do doradców znajdują się na stronie internetowej instytucji.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

By otrzymać ulgi należy wypełnić odpowiednie wnioski i uzupełnić je o niezbędne dokumenty. Szczegółów udzielają doradcy telefonicznie lub w oddziałach ZUS.

Autor: M. Owczarz

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button