InformacjeMiasto Puławy

Łukasiewicz-INS ufundował stypendia dla uczniów [VIDEO]

Najzdolniejsza młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Puławach została doceniona przez Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych. We wtorek odbyła się uroczystość, podczas której wręczone zostały stypendia dla uczniów, którzy wyróżniają się najlepszymi wynikami w nauce.

Nagrodzonych zostało 10-cioro uczniów ze średnią ocen powyżej 5,11.

Henryk Głos – dyrektor ZST w Puławach, prof. Janusz Igras – dyrektor Łukasiewicz – INS

– Najważniejszym miernikiem ich jakości są oceny szkolne, jak również zaangażowanie społeczne i wyniki w kształceniu ogólnokształcącym jak i zawodowym, to są ci nasi najlepsi, których klasyfikujemy raz na okres czy na koniec roku szkolnego – mówił dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Henryk Głos. Z kolei prof. Janusz Igras, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych, podkreślał wagę innowacji, które mają pomagać przemysłowi. Prof. Igras podkreślał, że Instytutowi zależy, aby wyłuskiwać tych najlepszych absolwentów szkół średnich jak również szkół wyższych, daje to gwarancję wysokiej jakości tych badań. Dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych dodał, że kierowana przez niego organizacja daje szerokie możliwości rozwoju.

Umowę o współpracy szkoły z Instytutem pod koniec ubiegłego roku podpisali dyrektorzy obu instytucji. Współpraca ma nie tylko motywować młodzież do dalszego rozwoju, ale też podkreślić prestiż szkoły w Puławach – mieście, w granicach którego działa aż 6 instytutów naukowo-badawczych.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button