Miasto Puławy

Kontrowersje w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego

Dużą część czwartkowej sesji Rady Miasta Puławy zajęły dyskusje na temat przedstawionych uchwał dotyczących uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania dla lokalizacji Kościuszki 5 oraz Kaniowczyków.

W obradach wzięli bowiem udział mieszkańcy tych terenów, którzy wyrażali swoje niezadowolenie z powodu planów Ratusza. W emocjonalnych wystąpieniach mieszkańcy Kościuszki 5 opowiadali o swojej długotrwałej batalii prawnej, którą toczyli z jednym z inwestorów, ich zdaniem przyjęcie dokumentu postawi ich w niekorzystnej sytuacji. Ostatecznie za uchwaleniem planu dla lokalizacji Kościuszki 5 zagłosowało 14 radnych, troje (Bożena Krygier, Janusz Grobel i Ryszard Smolak) było przeciw, zaś 4 osoby wstrzymały się od głosu, byli to radni Ignacy Czeżyk, Anna Kędziora, Elżbieta Szymańska i Ewa Wójcik.

Jeszcze większe dyskusje wzbudziły plany uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania dla lokalizacji Kaniowczyków. Mieszkańcy już podczas posiedzeń komisji zgłaszali do dokumentu szereg uwag, które jednak w większości były rozpatrywane negatywnie, co potwierdziło się także podczas głosowań na sesji. Podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki mieszkańcy obawiali się o dalszą swoją przyszłość m.in. ze względu na działalność dewelopera. Ostatecznie po burzliwej dyskusji wniosek do dokumentu wniósł prezydent Paweł Maj, polegał on na wyłączeniu niektórych działek z planu. Ostatecznie za projektem planu dla osiedla Kaniowczyków zagłosowało 18 radnych, dwoje wstrzymało się od głosu, byli to Bożena Krygier i Ryszard Ścibior.

Retransmisję z obrad można oglądać w serwisie esesja.tv.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button