Miasto Puławy

Polimex chce wydłużyć realizację bloku węglowego GAP S.A.

Prawie rok dłużej chce budować blok węglowy dla puławskich Zakładów Azotowych generalny wykonawca tej inwestycji Polimex Mostostal, donosi portal bankier.pl. Puławski gigant chemiczny w ubiegłym tygodniu otrzymał od Polimeksu Mostostalu wniosek dotyczący przedłużenia budowy o 223 dni i zmiany harmonogramu prac.

Wykonawca chce również podwyższenia wynagrodzenia o niemal 36 mln zł. Jak czytamy w publikacji portalu bankier.pl “W ocenie wykonawcy głównym powodem zgłoszenia wniosku jest wpływ pandemii Covid-19 na realizację projektu oraz zmiany legislacyjne z tym związane, co wykonawca kwalifikuje jako siłę wyższą w rozumieniu umowy”. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy zapowiedziały szczegółową analizę tej propozycji.

Przypomnijmy, że Polimex Mostostal jest generalnym wykonawcą umowy na budowę węglowego bloku energetycznego w Puławach. Umowa została podpisana we wrześniu 2019 roku przez Grupę Azoty ZA Puławy oraz konsorcjum w składzie: Polimex-Mostostal, Polimex-Energetyka i SBB Energy. Wartość kontraktu wynosi blisko 1,2 mld zł. Przekazanie bloku do użytkowania miało nastąpić w terminie trzech lat od rozpoczęcia prac.

autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button