Miasto Puławy

Pieniądze z miejskiego Sylwestra pójdą do MZK

50 tys. złotych, które miało być przeznaczone na organizację miejskiego Sylwestra, zostanie przekazane na rzecz puławskiej spółki MZK. Taką decyzję podjęli w czwartek radni, dokonując zmian budżetowych.

Poprawkę dotyczącą takiego właśnie ruchu zgłosiła radna Ewa Wójcik podczas posiedzenia Komisji Budżetu, Gospodarki Miejskiej i Planowania Przestrzennego ze względu na trudną sytuację finansową tej spółki. Sprzeciwiali się temu przedstawiciele klubu Niezależni prezydenta Pawła Maja, którzy tłumaczyli, że zobowiązania dla MZK opiewają na kwotę 2,5 miliona złotych oraz pochodzą z gmin ościennych. Radni prezydenckiego klubu są też zdania, że miejski koncert sylwestrowy powinien się odbyć, zwłaszcza, że rok temu nie doszedł on do skutku z powodu pandemii. Pomysł byłej wiceprezydent Puław zyskał jednak uznanie większości radnych zasiadających w komisji.

Podobny wynik głosowania zaobserwowaliśmy na czwartkowej sesji. Za przeniesieniem pieniędzy na rzecz MZK głosowało 10 radnych, przeciw było 4 radnych, zaś 5 osób wstrzymało się od głosu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button