Miasto Puławy

Uchwała podwyższająca opłaty za śmieci odrzucona

Niedawno informowaliśmy o tym, że puławianie najprawdopodobniej zapłacą więcej za wywóz odpadów komunalnych w przyszłym roku. Dość nieoczekiwanie radni miejscy odrzucili jednak projekt uchwały w tej sprawie.

Dokument zakładał podniesienie opłaty za śmieci segregowane dla jednego mieszkańca z 22 na 27 złotych miesięcznie. Uzasadnieniem projektu był fakt, że dotychczas ponoszone przez mieszkańców opłaty były niewystarczające do tego, by system mógł się zbilansować. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja, w której padały ogólne argumenty dotyczące potrzeby zmian ustawowych w tej kwestii z uwagi na to, że dla wielu samorządów system odbioru odpadów komunalnych jest obecnie sporym wyzwaniem. Jednym z poważniejszych problemów w naszym kraju jest też słabo rozwinięty recykling. W dyskusji przewijał się też temat spalarni, która miałaby być jednym z rozwiązań o pozytywnym wpływie dla rachunków za śmieci w Puławach.

Ostatecznie za uchwałą głosowało 6 radnych, przeciw jej przyjęciu było 8 osób, zaś 5 członków Rady wstrzymało się od głosu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button