InformacjeMiasto Puławy

NORDIKIADA w tym roku na bogato

Puławska Fundacja BezMiar, która jest organizatorem cyklu NORDIKIADA, ma ambitne plany odnośnie tegorocznej edycji imprezy. W tym roku miłośnicy chodzenia z kijkami będą maszerować nie tylko szlakami powiatu puławskiego.

NORDIKIADA 2021 wyruszy już w sobotę 29 maja w Lublinie na tak zwanym Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Podobne wyprawy w ramach cyklu będą powtarzać się co miesiąc aż do listopada. 20 czerwca nordicowcy odwiedzą Zamek Biskupów znajdujący się w Janowie Podlaskim, w następnych miesiącach fani nordic walking pojawią się kolejno w Janowcu, Nałęczowie, Puławach, Kazimierzu Dolnym, Dęblinie, a na zakończenie tegorocznych wędrówek – 6 listopada w Parchatce. To właśnie tam najwytrwalsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe statuetki.

Podczas każdej z wypraw planowane są dwie trasy – dla mniej i bardziej zaawansowanych. W Parchatce będzie dodatkowy bonus – 25-kilometrowa trasa dla najbardziej wytrwałych uczestników. Na każdy rajd w ramach NORDIKIADY zapisy są prowadzone osobno, szczegóły na stronie internetowej Fundacji BezMiar.

Foto archiwalne: Fundacja BezMiar

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button