Miasto Puławy

Europejskie Dni Dziedzictwa z Muzeum Czartoryskich

Muzeum Czartoryskich po raz kolejny włączy się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Instytucja zaprasza na wydarzenia związane z tymi obchodami.

Miejscem puławskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa będzie Dolny Ogród, przestrzeń przy Domku Chińskim, natomiast w razie niepogody wydarzenie przeniesie się do Domku Aleksandryjskiego. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa planowane jest spotkanie z autorem książki “Izabela. Świat w płomieniach” Krzysztofem P. Czyżewskim. Jedną z atrakcji dla najmłodszych będzie też gra terenowa inspirowana właśnie tą książką. Całość zostanie również wzbogacona wystawą plenerową.

Jak już informowaliśmy, po raz pierwszy od wielu lat dla zwiedzających zostaną odkryte wnętrza Altany Chińskiej, najstarszego obiektu w puławskim ogrodzie. Hasło przewodnie puławskich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa to “Inspirujące dziedzictwo księżnej Izabeli Czartoryskiej”. Wydarzenia organizowane przez Muzeum Czartoryskich odbędą się w niedzielę 17 września od godz. 13:00.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button