Miasto Puławy

Przedszkola i żłobki będą otwarte od 20 maja

Decyzją prezydenta Pawła Maja, od 20 maja przedszkola na terenie miasta wznowią swoją działalność opiekuńczo-wychowawczą. Rodzice muszą jednak zdawać sobie sprawę, że nie każde dziecko może zostać zakwalifikowane do opieki przedszkolnej w najbliższym czasie.

Rodzice, którzy chcieliby wysłać swoją pociechę do przedszkola, muszą wypełnić szereg dokumentów i szczegółowo zapoznać się z nowymi zasadami, które od teraz będą obowiązywały w placówkach. Podpiszą także dokument poświadczający, że są świadomi ryzyka i w przypadku zakażenia się dziecka wirusem w placówce, nie będą wnosili skarg. Ponadto, zobowiązują się do przyprowadzania dziecka bez jakichkolwiek objawów chorobowych, a także niezwłocznego odebrania go z przedszkola, jeśli takowe wystąpią.

Przed ponownym przyjęciem dziecka na zajęcia w przedszkolu, rodzice wypełnią także szczegółowy kwestionariusz oceny ryzyka epidemiologicznego, który dotyczy sytuacji zdrowotnej członków rodziny oraz osób w najbliższym otoczeniu dziecka. Jedną z ważniejszych informacji jest, iż została ograniczona liczba osób w jednej grupie do maksymalnie 12. Rodzice powinni poinformować placówkę o zamiarze przyprowadzenia dziecka do przedszkola co najmniej 2 dni robocze wcześniej. Nie mogą także wchodzić z dzieckiem do środka. Dzieci nie mogą przynosić ze sobą zabawek, kocyków ani innych zbędnych przedmiotów. Każdorazowo będzie także mierzona temperatura przy wejściu do placówki.

Zasady bezpieczeństwa zostały opracowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button