InformacjeMiasto Puławy

Biuro Zieleni Miejskiej wydało przewodnik po terenach zielonych

Biuro Zieleni Miejskiej przygotowało dla mieszkańców przewodnik po terenach zielonych znajdujących się w naszym mieście. Kilkudziesięciostronicowa pozycja zawiera opisy miejsc, które są dla puławian oazami spokoju – to głównie skwerki ze spacerowymi alejkami służącymi do wypoczynku, ale też niewielkie grupy nasadzeń zmieniające krajobraz miasta w bardziej przyjazny dla człowieka.

W folderze znalazło się 24 lokalizacje opatrzone fotografiami wraz historią ich powstania, zwrócono uwagę także na elementy małej architektury ogrodowej, opisano najciekawsze rozwiązania zastosowane w poszczególnych miejscach. Z myślą o osobach niepełnosprawnych pojawiły się też informacje odnośnie dostępności tych miejsc pod kątem barier architektonicznych.

Z pewnością cieszy fakt, że z biegiem lat w Puławach przybywa terenów zielonych, a te, które istnieją od dawna, zostają w przemyślany sposób zagospodarowane. Zdecydowana większość miejsc ujętych w przewodniku powstała lub została zrewitalizowana w przeciągu ostatnich 10 lat.

Informator został sfinansowany z budżetu Miasta Puławy i wydany nakładem 1000 egzemplarzy. Jest dostępny dla mieszkańców i turystów bezpośrednio w Zarządzie Dróg Miejskich oraz w Centrum Informacji Turystycznej, wkrótce będzie można go pobrać również ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button