InformacjePowiat Puławski

Unijne dotacje dla firm

Starostwo Powiatowe w Puławach przypomina o możliwości pozyskania przez firmy dotacji z Funduszy Europejskich. W pierwszej połowie bieżącego roku największą szansę na zdobycie funduszy będą mieć podmioty specjalizujące się w projektach badawczych, dofinansowanie może objąć także m.in. inwestycje w infrastrukturę laboratoryjną czy transformację cyfrową przedsiębiorstw.

Firmy będą mogły starać się o środki służące zwiększeniu zdolności produkcyjnych czy unowocześnieniu swoich technologii. Część dotacji będzie udzielana w formie pożyczek. Od 28 kwietnia do 12 czerwca trwać będzie nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-wdrożeniowych. Unijne pieniądze mogą trafić do firm, które zajmują się opracowaniem nowych produktów, procesów bądź usług. Do naboru będą mogły przystąpić małe i średnie przedsiębiorstwa a także konsorcja wraz z organizacjami badawczymi. Z kolei od czerwca do sierpnia poszczególne podmioty będą mogły starać się o dotacje na przeszkolenie pracowników w zakresie obsługi nowych urządzeń laboratoryjnych.

Warto wspomnieć, że w nowej perspektywie dysponowania unijnymi środkami duży nacisk kładzie się na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii i ochroną środowiska. Preferencyjne pożyczki unijne firmy będą mogły wykorzystać na budowę i rozbudowę instalacji OZE, przedsiębiorstwa będą mogły także starać się o pieniądze na zakup magazynów energii. Szczegółowe informacje na temat wszystkich naborów można znaleźć na stronie internetowej Funduszy Europejskich.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button