Miasto Puławy

Opozycja także świętowała rocznicę odzyskania niepodległości

Skromnie, jak twierdzą organizatorzy, bo w gronie ok. 30 osób obchodzono w Puławach Święto Niepodległości środowisk opozycyjnych.

Święto, jak czytamy na profilu w mediach społecznościowych Forum Obywatelskiego w Puławach organizatora przedsięwzięcia od wielu lat staje się świętem radykalnych organizacji prawicowych, wspieranych w tym roku przez obecne władze. Obchody odbywały się pod hasłem „Zapalmy Znicz Wolności” ale nawiązywały do inicjatywy „Niepodległa dla Wszystkich”, 14-tu Kobiet z Mostu. Inicjatywy, która zmierza w kierunku zmiany wizerunku tego wydarzenia.

Tradycyjnie już podczas spotkań organizowanych przez opozycję w programie znalazły się krótkie przemówienia, złożono także kwiaty i zostały zapalone znicze przy pomniku odzyskania niepodległości przed Urzędem Miasta w Puławach. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Puław, przedstawiciele lokalnych partii politycznych i organizacji społecznych – Platformy Obywatelskiej, Nowej Lewicy, Federacji Młodych Socjaldemokratów i jako organizatora puławskiego Forum Obywatelskiego.

Autor: P. Nowosadzki

foto: Forum Obywatelskie Puławy, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button