InformacjeMiasto Puławy

Święto Wojska Polskiego w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę tak zwanego Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa polskich żołnierzy nad bolszewikami w 1920 roku. W Puławach jak co roku odbędą się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

Obchody rozpoczną się we wtorek o godz. 11:00 przed tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich. Okolicznościowe przemówienie wygłosi tam prezydent Puław, nastapi także złożenie wiązanek kwiatów przy akompaniamencie Puławskiej Orkiestry Dętej. W samo południe w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się uroczysta Msza święta. Od 10:00 do 12:00 puławianie będą mieli możliwość zwiedzić puławski oddział Biblioteki Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Paulina Kitka – Urząd Miasta Puławy

Z kolei po południu od godz. 17:00 zaplanowano dziesiąty, jubileuszowy koncert piosenek patriotycznych pod hasłem “Śpiewanie z gwiazdami, czyli potyczki z piosenką”. Koncert, który odbędzie się na placu przed Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika” poprowadzi Ryszard Stępień.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button