InformacjePuławy

W gminie Puławy opłaty za śmieci w górę

Od grudnia mieszkańcy gminy Puławy będą musieli nieco głębiej sięgnąć do swoich portfeli w związku z podwyżką opłat za wywóz odpadów komunalnych.

Zgodnie z październikową uchwałą podjętą przez Radę Gminy Puławy, od 1 grudnia stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie wynosić 28 złotych od mieszkańca w zabudowie jednorodzinnej oraz 25 złotych od mieszkańca w zabudowie wielorodzinnej. Właściciele nieruchomości jednorodzinnych mogą liczyć na zwolnienie częściowe w wysokości 5 złotych miesięcznie od każdego mieszkańca danego gospodarstwa, jeśli kompostują bioodpady w specjalnym przydomowym kompostowniku. Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest złożenie nowej deklaracji do 10. dnia miesiąca. W przypadku mieszkańców, którzy nie stosują się do zasady selektywnego zbierania odpadów, wysokość opłaty od jednej osoby miesięcznie ustalana jest przez wójta w drodze decyzji.

Pracownicy gminy przypominają, że termin i sposób uiszczenia opłaty nie ulegają zmianie. Złożenie nowych deklaracji dotyczy zaś tylko osób, które chciałyby skorzystać z ulgi w związku z korzystaniem z kompostownika.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button