Podium puławskich pływaków

Młodzi pływacy zrzeszeni w klubie Wisła Puławy mają za sobą start w I rundzie tegorocznej rywalizacji o Laur Lubelskiego Koziołka.

wóch puławskich zawodników może pochwalić się miejscami medalowymi. Dawid Sala okazał się bezkonkurencyjny w wyścigach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz stylem klasycznym. Z kolei w rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym drugą pozycję zajął Hubert Żaczek.

Podczas lubelskich zawodów miejsca tuż za podium zajęli Mateusz Sala oraz Kamila Czopek, oboje w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Sukcesami mogą pochwalić się także zawodniczki Gabriela Król, Zuzanna Gawełko, Nikola Jasik i Anna Pecio, które dobre wyniki osiągnęły podczas Arena Grand Prix Puchar Polski, w Ostrowcu Świętokrzyskim. Największe powody do radości ma Gabriela Król, która w kategorii do 15 lat zajęła 1 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, 2. miejsce na 400 metrów stylem zmiennym oraz 2. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. Została również najlepszą zawodniczką stylu zmiennego wśród 15 latek.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter