InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Znamy kandydatów KO. Grzegorz Nowosadzki powalczy o prezydenturę. |#LPU24.pl

Koalicja Obywatelska w Puławach oficjalnie weszła do gry wyborczej, prezentując we wtorek listy wyborcze oraz kandydata na prezydenta Puław, Grzegorza Nowosadzkiego. To, jak usłyszeliśmy, zdecydowany krok w kierunku mobilizacji wyborczej przed, wyznaczonymi na 7 kwietnia, wyborami samorządowymi.

Kandydatura Grzegorza Nowosadzkiego na stanowisko prezydenta Puław jest, jak podkreślano, wyrazem determinacji Koalicji Obywatelskiej do zdobycia władzy na szczeblu samorządowym. Jak usłyszeliśmy, jego doświadczenie w finansach administracji oraz proinwestycyjna wizja rozwoju miasta stanowią solidne fundamenty dla kampanii wyborczej koalicji. Działacze KO zaprezentowali także „jedynki” do Rady Miasta, Powiatu i Sejmiku Województwa Lubelskiego. Listę KO w Okręgu nr 1 do Rady Miasta otwiera obecny radny RM Mariusz Cytryński, w okręgu nr 2 liderem jest znany puławski lekarz ginekolog, reprezentujący Partię Zielonych, Robert Łyszcz, w okręgu nr 3 „jedynką” jest były radny Piotr Sadurski, a listę KO w okręgu nr 4 otwiera Grzegorz Nowosadzki.

Poznaliśmy także kandydatów, którzy będą ubiegali się o mandaty radnych w Radzie Powiatu. Na tzw. liście miejskiej liderką jest obecna radna Teresa Gutowska. Także z miasta ale z ostatniego miejsca do powiatu wystartuje znany w Puławach z różnego rodzaju inicjatyw społecznych członek m.in. Powiatowej Rady Pożytku Publicznego Paweł Romański. W okręgu nr 2 (gminy Janowiec i Puławy) pierwszy na liście jest przedsiębiorca Maciej Kowalik. Z Okręgu nr 3 (gminy Końskowola, Żyrzyn) „jedynką” będzie Krzysztof Bartuzi – samorządowiec z Końskowoli. Listę w okręgu nr 4 (gminy Baranów, Kurów, Markuszów) otwiera Kamil Wikiera – przedsiębiorca. O mandat w okręgu nr 5, obejmującym gminy Kazimierz Dolny, Wąwolnica i Nałęczów ubiegać się będzie obecny radny powiatowy, nauczyciel z Kazimierza Dolnego Marcin Pisula.

Do Sejmiku Wojewódzkiego z okręgu nr 2 na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się Andrzej Ścibior i Anna Turos. Podczas oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska zaprezentowała również osoby, które będą startowały z pozostałych miejsc w poszczególnych okręgach do Rady Miasta, Powiatu i do Sejmiku. W Radzie Miasta przyszłej kadencji z list KO mogą się znaleźć m.in. Izabela Giedroić, Joanna Dziewięcka-Oroń, Dorota Fabijańska, Krzysztof Radowiecki czy Marek Maraszek reprezentujący Nową Lewicę. Do Rady Powiatu z list Koalicji Obywatelskiej aspirują m.in. reprezentantka Lewicy Beata Wicha czy Jolanta Kuś-Radowiecka z KO.

fot. P. Romański

autor: P. Nowosadzki

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button