Miasto Puławy

Mikołajkowe akcje charytatywne [VIDEO]

Już w najbliższą sobotę 4 grudnia w Marinie odbędzie się charytatywny Bieg Mikołajów. W tym roku, poza tradycyjnymi już biegami na 5 i 9 km, impreza rozszerzyła się o rywalizację dla rodzin.

Rodzinne Zawody Mikołajów, bo pod taką nazwą będzie odbywać się to wydarzenie, mają zachęcić całe rodziny do spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. A wszystko to w szczytnym celu – by wspomóc Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Puławach.

Maryla Miłek z Fundacji BezMiar podkreśla, że jest to impreza nie tylko dla biegaczy, lecz także dla całych rodzin z dziećmi. Bieg główny wystartuje w puławskiej Marinie o godz. 10:00, od 11:00 rozpoczną się kolejne wydarzenia. Jak mówi Maryla Miłek, będą to między innymi rzut piłeczką do celu, przeciąganie liny czy zawody hula-hop. Od godz. 11:30 w biegach na dystansach od 50 do 400 metrów będą startować dzieciaki w 5-minutowych odstępach. Zapisy trwają na portalach internetowych Fundacji BezMiar oraz na wydarzeniach na Facebooku. W organizacji zawodów pomagają kluby sportowe z Puław.

Maryla Miłek Fundacja BezMiar

Przypominamy, że zgodnie z założeniem akcji, każdy uczestnik sobotnich zawodów powinien przynieść konserwę z długim terminem ważności. Zebrana tego dnia żywność zostanie przekazana Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button