Miasto Puławy

Piknik Wojskowy w Puławach

Wydarzenia za wschodnią granicą oraz niedawno uchwalona Ustawa o obronie Rzeczypospolitej Polskiej spowodowały zwiększenie zainteresowania wśród dorosłych obywateli służbą wojskową.

W sobotnie przedpołudnie odbył się piknik wojskowy, gdzie swoją ofertę zaprezentowało Wojskowe Centrum Rekrutacyjne w Puławach. Jak się okazuje nowe regulacje prawne stwarzają wiele możliwości odbycia zawodowej służby, zainteresowani mogli zapoznać się z aktualną ofertą zaciągnięcia się do polskiej armii.

Jak mówi mjr Marek Rodziewicz osoby, które nie chcą być zawodowymi żołnierzami, mogą podjąć służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej jak również w rezerwie aktywnej – to nowy rodzaj służby, która będzie trwać 12 miesięcy i składać się z dwóch etapów. Pierwszy to trwające 28 dni szkolenie podstawowe, po jego zakończeniu można przejść do szkolenia specjalistycznego, które będzie trwać 11 miesięcy. W czasie szkolenia wojsko zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie oraz atrakcyjne warunki uposażenia.

mjr Marek Rodziewicz – WCR w Puławach

Podczas spotkania z mieszkańcami żołnierze zaprezentowali elementy wyposażenia. Odwiedzający w tym dniu piknik mogli obejrzeć m.in wojskowy motocykl, quada, podstawowy ekwipunek żołnierza a także broń i środki łączności.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button