InformacjeMiasto Puławy

OPEC inwestuje w sieć przesyłową

Puławski OPEC od kilku lat modernizuje sieć. O tym, że jest to kierunek słuszny, utwierdziła firmę ubiegłoroczna awaria, podczas której przez kilka dni pozbawiona ciepła była blisko 1/3 miasta.

W tej chwili trwają prace m.in przy ul. Czartoryskich, gdzie na odcinku około 370 metrów zostaną zainstalowane nowoczesne rury preizolowane, co przyczyni się nie tylko do poprawy efektywności ale i do bezpieczeństwa dostarczania ciepła.

Paweł Iwaszko – Prezes OPEC Sp.z o.o.

Prezes OPEC Paweł Iwaszko podkreślał, że ryzyko występowania awarii w tego typu sieciach jest bardzo duże, dlatego modernizacja sieci jest głównym zadaniem przedsiębiorstwa na najbliższe lata. Planowane są prace m.in. przy ul. Lubelskiej, na Niwie a także dokończenie inwestycji przy ul. Kołłątaja. Zmiany mają być korzystne zarówno dla mieszkańców jak i dla spółki OPEC.

Warto podkreślić, że oprócz prac, które mają zwiększyć efektywność sieci, inwestycje OPEC-u prowadzą także do pozyskiwania nowych klientów, przyłączane są m.in nowe domki jednorodzinne, budynki wielorodzinne a także jeden z supermarketów. Dodajmy, że jeśli prace zostaną wykonane zgodnie z planem, w tym roku zostanie również przyłączona nowa strażnica Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Słowackiego.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button