InformacjeMiasto Puławy

Jubileusz puławskiego UTW

Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętuje w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Stowarzyszenie zrzesza osoby, które mimo słusznego już wieku chcą wciąż pozostawać aktywne zarówno w sferze fizycznej jak i intelektualnej.

Z racji jubileuszu planowana jest uroczystość połączona z zakończeniem kolejnego roku akademickiego. Będzie to okazja do podziękowań dla osób działających aktywnie w ramach Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie uświetni występ działającego przy Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” zespołu STARsi. Uroczystość odbędzie się właśnie w sali widowiskowej wspomnianego Domu Chemika w czwartek 26 maja o godz. 11:00.

Prezes Stowarzyszenia Józefa Janczura zapewniła, że nie zabraknie podziękowań za dotychczasową działalność, zaprosiła też byłych i obecnych członków Stowarzyszenia 27 maja o godz. 14:15 na Plac Chopina, gdzie rozpocznie się przemarsz studentów UTW.

Józefa Janczura – Prezes Stowarzyszenia Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W tym dniu studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku przejdą bowiem ulicami miasta w kolorowej paradzie w rytm muzyki granej przez bębniarzy od Placu Chopina do Mariny, gdzie zaplanowany jest piknik.

Przypomnijmy, że z racji obchodzonego w tym roku jubileuszu Stowarzyszenie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zostało odznaczone przez prezydenta Pawła Maja na środowej gali Nagrodą Specjalną dla organizacji pozarządowej.

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia wywiadu z Józefą Janczurą, prezesem Stowarzyszenia Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku już w najbliższy wtorek w cyklu “Rozmowa Dnia”.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button