Miasto Puławy

Rajd Orlich Skrzydeł za nami

W niedzielę cykl NORDIKIADA organizowany przez fundację BezMiar po raz pierwszy w swojej historii zawitał do Dęblina. Wyścig nordicowców pod nazwą Rajd Orlich Skrzydeł wystartował z Fortu Mierzwiączka Twierdzy Dęblin.

Fani chodzenia z kijkami wyruszyli na dwie trasy, 7 oraz 12-kilometrową. Jak zawsze na początku spotkania przeprowadzono rozgrzewkę oraz pokazano, jak wygląda prawidłowa technika nordic walking. Po zakończeniu rajdu nie zabrakło też tradycyjnego poczęstunku oraz wyróżnień i podziękowań dla osób dbających o swoją aktywność fizyczną poprzez nordic walking.

W listopadzie planowany jest finał tegorocznej edycji Nordikiady. Ostatni rajd dla fanów chodzenia z kijkami zaplanowano 6 listopada w wąwozach wokół Puław i Parchatki. Podczas finałowego wydarzenia zaplanowano aż 3 trasy, liczące 6, 12 oraz dla najbardziej zaawansowanych aż 25 kilometrów. Zapisy na to wydarzenie już trwają, szczegółowe informacje na temat można znaleźć na stronie internetowej fundacji BezMiar oraz jej profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button