Nafciarze zbyt mocni dla Azotowców

W środę w hali Grupa Azoty Arena gospodarze zmierzyli się z wielokrotnym wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock. Początek meczu układał się wyjątkowo dobrze dla Puław, które narzuciły własne tempo i doprowadziły do czterobramkowego prowadzenia z wynikiem 5:1.

Przez kolejne minuty zawodnicy z Płocka próbowali gonić wynik, jednak zwarta obrona Azotów i udane interwencje Mateusza Zembrzyckiego pozwoliły utrzymać prowadzenie i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 14:13 dla Puław. Po przerwie nafciarze wzmocnili atak i od 42 minuty to oni dominowali na boisku, w pewnym momencie prowadząc pięcioma bramkami. Azotowcy próbowali zbliżyć się do remisu, jednak liczne błędy i skuteczna obrona Płocka na to nie pozwoliły. Ostatecznie to wicemistrzowie Polski dopisali do ligowej tabeli 3 punkty.

Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 26:30 (14:13)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Tsintsadze – Adamski 7, Jarosiewicz 5, Zivkovic 3, Virbauskas 3, Marciniak 3, Fedeńczak 2, Zarzycki 1, Przybylski 1, Janikowski 1, Antolak, Konieczny, Górski, Jaworski, Burzak

autor: A. Koter